Metagame og topp åtte-decklister fra Open #6 – Modern

Årets sjette og siste Open ble arrangert søndag 6. desember på Escape. 36 spillere tok turen for å spille Modern, inkludert kjente navn som Andreas Nordahl og Open-grinderne Kim Berle, Erlend Kirkebø og Andreas Sandvik.

Metagame

2015-12-06-metagame

Godt over 15 erketyper var representert. R/x Burn var mest populær, fulgt av Jund og U/R/x Twin.

Resultater etter seks runder

Seks runder swiss ga oss en topp åtte med nykommere og gamle kjenninger – både blant spillere og kortstokker.

  1. Andreas Nordahl (16p)
  2. Kim Krohn Berle (15p)
  3. Gøran Frost (13p)
  4. Jonas Kjæret (13p)
  5. Marit Norderhaug Getz (13p)
  6. Geir Ulvik (13p)
  7. Roy-Arne De Wilde (12p)
  8. Thilo Langensteiner (12p)

Topp åtte

2015-12-06-bracket
Til slutt var det Jonas Kjæret med Bant Knightfall som vant finalen mot Kim Berle som spilte Affinity. Vi gratulerer og ønsker velkommen til Invitational 13. desember.

Topp åtte-decklister

U/R Twin (Andreas Nordahl)

Lands (23)
Desolate Lighthouse
Island
Misty Rainforest
Mountain
Scalding Tarn
Steam Vents
Stomping Ground
Sulfur Falls

Creatures (12)
Deceiver Exarch
Grim Lavamancer
Pestermite
Snapcaster Mage
Vendilion Clique

Other spells (25)
Cryptic Command
Dispel
Electrolyze
Lightning Bolt
Peek
Remand
Serum Visions
Spell Snare
Splinter Twin
Sideboard (15)
Ancient Grudge
Blood Moon
Dispel
Jace, Architect of Thought
Keranos, God of Storms
Negate
Pia and Kiran Nalaar
Pyroclasm
Roast
Shatterstorm
Spellskite
Vendilion Clique

 

Affinity (Kim Krohn Berle)

Lands (17)
Blinkmoth Nexus
Darksteel Citadel
Glimmervoid
Inkmoth Nexus
Island

Creatures (26)
Arcbound Ravager
Etched Champion
Master of Etherium
Memnite
Ornithopter
Signal Pest
Steel Overseer
Vault Skirge

Other spells (17)
Cranial Plating
Ensoul Artifact
Galvanic Blast
Mox Opal
Springleaf Drum
Welding Jar
Sideboard (15)
Blood Moon
Dispatch
Ghirapur Aether Grid
Grafdigger’s Cage
Illness in the Ranks
Relic of Progenitus
Spellskite
Thoughtseize
Wear // Tear
Whipflare

 

Grixis (Gøran Frost)

Lands (23)
Blackcleave Cliffs
Blood Crypt
Creeping Tar Pit
Drowned Catacomb
Island
Mountain
Polluted Delta
Scalding Tarn
Steam Vents
Sulfur Falls
Swamp
Watery Grave

Creatures (11)
Jace, Vryn’s Prodigy
Pia and Kiran Nalaar
Snapcaster Mage
Tasigur, the Golden Fang

Other spells (26)
Dismember
Inquisition of Kozilek
Kolaghan’s Command
Lightning Bolt
Liliana of the Veil
Rise // Fall
Serum Visions
Terminate
Thought Scour
Sideboard (15)
Anger of the Gods
Damnation
Dispel
Dragon’s Claw
Fulminator Mage
Glen Elendra Archmage
Spell Snare
Tribute to Hunger
Vandalblast

 

Bant Knightfall (Jonas Kjæret)

Lands (23)
Breeding Pool
Flooded Strand
Forest
Gavony Township
Ghost Quarter
Hallowed Fountain
Horizon Canopy
Kessig Wolf Run
Misty Rainforest
Plains
Stomping Ground
Temple Garden
Windswept Heath

Creatures (26)
Birds of Paradise
Eternal Witness
Geist of Saint Traft
Knight of the Reliquary
Loxodon Smiter
Noble Hierarch
Scavenging Ooze
Thrun, the Last Troll
Voice of Resurgence

Other spells (11)
Collected Company
Path to Exile
Retreat to Coralhelm
Sideboard (15)
Back to Nature
Dromoka’s Command
Fracturing Gust
Ghost Quarter
Grafdigger’s Cage
Kataki, War’s Wage
Kor Firewalker
Leyline of Sanctity
Pithing Needle
Stony Silence
Wear // Tear

 

U/R Twin (Marit Norderhaug Getz)

Lands (23)
Breeding Pool
Desolate Lighthouse
Flooded Strand
Island
Misty Rainforest
Mountain
Polluted Delta
Steam Vents
Sulfur Falls
Tectonic Edge

Creatures (11)
Deceiver Exarch
Pestermite
Snapcaster Mage
Vendilion Clique

Other spells (26)
Blood Moon
Cryptic Command
Dispel
Electrolyze
Lightning Bolt
Remand
Roast
Serum Visions
Spell Snare
Splinter Twin
Sideboard (15)
Ancient Grudge
Blood Moon
Engineered Explosives
Izzet Staticaster
Jace, Architect of Thought
Keranos, God of Storms
Negate
Pia and Kiran Nalaar
Pyroclasm
Roast
Shatterstorm
Spellskite

 

Grixis Delver (Geir Ulvik)

Lands (18)
Blood Crypt
Bloodstained Mire
Darkslick Shores
Island
Mountain
Polluted Delta
Scalding Tarn
Steam Vents
Sulfur Falls
Swamp
Watery Grave

Creatures (14)
Delver of Secrets
Gurmag Angler
Snapcaster Mage
Tasigur, the Golden Fang
Young Pyromancer

Other spells (28)
Deprive
Electrolyze
Gitaxian Probe
Kolaghan’s Command
Lightning Bolt
Mana Leak
Remand
Serum Visions
Shadow of Doubt
Spell Pierce
Spell Snare
Terminate
Thought Scour
Sideboard (15)
Blood Moon
Countersquall
Deprive
Dispel
Dreadbore
Hibernation
Izzet Staticaster
Kolaghan’s Command
Negate
Rending Volley
Spellskite
Vendilion Clique

 

 

Affinity (Roy-Arne De Wilde)

Lands (17)
Blinkmoth Nexus
Darksteel Citadel
Glimmervoid
Inkmoth Nexus
Island

Creatures (26)
Arcbound Ravager
Etched Champion
Master of Etherium
Memnite
Ornithopter
Signal Pest
Steel Overseer
Vault Skirge

Other spells (17)
Cranial Plating
Ensoul Artifact
Galvanic Blast
Mox Opal
Springleaf Drum
Sideboard (15)
Ancient Grudge
Blood Moon
Dispatch
Ghirapur Aether Grid
Relic of Progenitus
Spell Pierce
Spellskite
Thoughtseize
Wear // Tear
Whipflare

 

Burn (Thilo Langensteiner)

Lands (20)
Arid Mesa
Bloodstained Mire
Clifftop Retreat
Mountain
Sacred Foundry
Stomping Ground
Wooded Foothills

Creatures (13)
Eidolon of the Great Revel
Goblin Guide
Grim Lavamancer
Monastery Swiftspear

Other spells (27)
Atarka’s Command
Boros Charm
Lava Spike
Lightning Bolt
Lightning Helix
Rift Bolt
Searing Blaze
Shard Volley
Skullcrack
Sideboard (15)
Deflecting Palm
Destructive Revelry
Kor Firewalker
Lightning Helix
Path to Exile
Rending Volley
Searing Blaze
Skullcrack
Dette innlegget ble publisert i Open Series og merket med , , . Bokmerk permalenken.

Legg igjen en kommentar

Din e-postadresse vil ikke bli publisert.

Dette nettstedet bruker Akismet for å redusere spam. Lær om hvordan dine kommentar-data prosesseres.