Metagame og topp åtte-decklister fra Open #3 – Modern

Sesongens tredje Open ble spilt søndag 29. oktober. Her finner du metagamet, resultatene og decklistene fra sluttspillet.

Metagame

31 spillere møtte opp på Escape med til sammen 26 ulike erketyper, og ingen erketype var representert med mer enn to kopier.

Alle erketyper

Erketype Antall
Death & Taxes 2
Devoted Company 2
Eldarzi Taxes 2
Grixis Control 2
R/x Burn 2
5C Humans 1
Abzan 1
Abzan Loam 1
Affinity 1
Approach of the Eggs 1
Blue Steel 1
Eldrazi Tron 1
Esper Control 1
Esper Goryo’s Vengeance 1
G/W Aggro 1
Gift Shift 1
Jeskai Control 1
Jeskai Flyers 1
Lantern Control 1
Pyromancer’s Ascension 1
Taking Turns 1
Titan Breach 1
U/B Scarab God 1
U/G Merfolk 1
U/R Gifts Storm 1
U/W Control 1
TOTALT 31

Resultater etter fem runder

Etter fem runder swiss var det nøyaktig åtte spillere på 10 eller flere match-poeng, og det ble derfor en «clean cut» til topp åtte.

  1. Andreas Nordahl (13p)
  2. Ole Morten Myrvoll (12p)
  3. Andreas Sandvik (12p)
  4. Geir Magne Flyum (11p)
  5. Michael Norderhaug Getz (11p)
  6. Alexander Hasthi (10p)
  7. Markus Sørensen (10p)
  8. Kim Krohn Berle (10p)

Topp åtte

Topp åtte bestod av seks ulike erketyper: fem aggressive lister i form av Affinity, Abzan Loam, B/W Eldrazi Taxes og to kopier av Death & Taxes, og tre kombo-decker ved U/R Gifts Storm og to kopier av Devoted Company. Ingen av turneringens ti kontroll-strategier kom seg med i sluttspillet.

I finalen stod det mellom de to Open-grinderne Andreas Sandvik og Kim Krohn Berle. Begge spilte for anledningen Devoted Company, og Kim var allerede kvalifisert etter å ha vunnet Open 1 så invitasjonen ville gått til Andreas uansett sett utfallet i finalen. Etter å ha tatt et spill hver gikk Andreas seirende ut, og samme med navnebroren Andreas Nordahl er han den andre spilleren til å kvalifisere til samtlige Invitational-turneringer. Vi gratulerer!

Topp åtte-decklister

Devoted Company (Andreas Sandvik)

Lands (22)
Forest
Gavony Township
Godless Shrine
Horizon Canopy
Overgrown Tomb
Plains
Swamp
Temple Garden
Verdant Catacombs
Windswept Heath

Creatures (30)
Anafenza, Kin-Tree Spirit
Banewhip Punisher
Birds of Paradise
Devoted Druid
Duskwatch Recruiter
Eternal Witness
Kitchen Finks
Noble Hierarch
Qasali Pridemage
Renegade Rallier
Rhonas the Indomitable
Scavenging Ooze
Selfless Spirit
Viscera Seer
Vizier of Remedies

Other spells (8)
Chord of Calling
Collected Company
Sideboard (15)
Anafenza, the Foremost
Auriok Champion
Distended Mindbender
Eidolon of Rhetoric
Kataki, War’s Wage
Maelstrom Pulse
Orzhov Pontiff
Path to Exile
Pharika, God of Affliction
Sin Collector

 

Devoted Company (Kim Krohn Berle)

Lands (22)
Forest
Gavony Township
Godless Shrine
Horizon Canopy
Overgrown Tomb
Plains
Swamp
Temple Garden
Verdant Catacombs
Windswept Heath

Creatures (8)
Chord of Calling
Collected Company

Other spells (30)
Birds of Paradise
Devoted Druid
Duskwatch Recruiter
Eternal Witness
Kitchen Finks
Kitesail Freebooter
Noble Hierarch
Phyrexian Revoker
Qasali Pridemage
Rhonas the Indomitable
Scavenging Ooze
Viscera Seer
Vizier of Remedies
Sideboard (15)
Aven Mindcensor
Distended Mindbender
Eidolon of Rhetoric
Kataki, War’s Wage
Maelstrom Pulse
Mirran Crusader
Orzhov Pontiff
Path to Exile
Selfless Spirit
Sin Collector
Thrun, the Last Troll

 

Eldrazi Taxes (Michael Norderhaug Getz)

Lands (22)
Caves of Koilos
Concealed Courtyard
Eldrazi Temple
Ghost Quarter
Plains
Shambling Vent
Swamp

Creatures (29)
Dark Confidant
Eldrazi Displacer
Flickerwisp
Leonin Arbiter
Thalia, Guardian of Thraben
Thought-Knot Seer
Tidehollow Sculler
Wasteland Strangler

Other spells (9)
Aether Vial
Path to Exile
Relic of Progenitus
Sideboard (15)
Blessed Alliance
Burrenton Forge-Tender
Disenchant
Fatal Push
Grafdigger’s Cage
Mirran Crusader
Orzhov Pontiff
Rest in Peace
Stony Silence
Zealous Persecution

 

Death & Taxes (Markus Sørensen)

Lands (22)
Eiganjo Castle
Field of Ruin
Ghost Quarter
Horizon Canopy
Plains
Tectonic Edge

Creatures (27)
Aven Mindcensor
Blade Splicer
Flickerwisp
Leonin Arbiter
Restoration Angel
Thalia, Guardian of Thraben
Thalia, Heretic Cathar
Thraben Inspector

Other spells (11)
Aether Vial
Path to Exile
Smuggler’s Copter
Sideboard (15)
Burrenton Forge-Tender
Declaration in Stone
Eidolon of Rhetoric
Gideon, Ally of Zendikar
Grafdigger’s Cage
Leonin Relic-Warder
Oblivion Ring
Rest in Peace
Sunlance

 

Death & Taxes (Andreas Nordahl)

Lands (23)
Eiganjo Castle
Ghost Quarter
Horizon Canopy
Plains
Shefet Dunes
Tectonic Edge

Creatures (29)
Blade Splicer
Flickerwisp
Leonin Arbiter
Mirran Crusader
Phyrexian Revoker
Restoration Angel
Serra Avenger
Thalia, Guardian of Thraben
Thraben Inspector

Other spells (8)
Aether Vial
Path to Exile
Sideboard (15)
Burrenton Forge-Tender
Dusk // Dawn
Gideon, Ally of Zendikar
Leonin Relic-Warder
Oust
Relic of Progenitus
Rest in Peace
Stony Silence

 

U/R Gifts Storm (Ole Morten Myrvoll)

Lands (17)
Island
Mountain
Shivan Reef
Snow-Covered Mountain
Spirebluff Canal
Steam Vents
Sulfur Falls

Creatures (6)
Baral, Chief of Compliance
Goblin Electromancer

Other spells (37)
Desperate Ritual
Empty the Warrens
Gifts Ungiven
Grapeshot
Manamorphose
Noxious Revival
Opt
Past in Flames
Pyretic Ritual
Remand
Serum Visions
Sleight of Hand
Sideboard (15)
Dismember
Dispel
Empty the Warrens
Lightning Bolt
Pieces of the Puzzle
Shattering Spree
Slaughter Pact
Wipe Away

 

Affinity (Geir Magne Flyum)

Lands (17)
Blinkmoth Nexus
Darksteel Citadel
Glimmervoid
Inkmoth Nexus
Mountain
Spire of Industry

Creatures (26)
Arcbound Ravager
Master of Etherium
Memnite
Ornithopter
Signal Pest
Steel Overseer
Vault Skirge

Other spells (17)
Cranial Plating
Galvanic Blast
Mox Opal
Springleaf Drum
Welding Jar
Sideboard (15)
Ancient Grudge
Blood Moon
Dispatch
Etched Champion
Ghirapur Aether Grid
Grafdigger’s Cage
Rule of Law
Spell Pierce
Thoughtseize
Whipflare

 

Abzan Loam (Alexander Hasthi)

Lands (22)
Bojuka Bog
Forest
Ghost Quarter
Godless Shrine
Horizon Canopy
Marsh Flats
Overgrown Tomb
Plains
Scattered Groves
Shambling Vent
Swamp
Verdant Catacombs
Windswept Heath

Creatures (13)
Eternal Witness
Grim Flayer
Knight of the Reliquary
Scavenging Ooze
Siege Rhino
Tarmogoyf
The Gitrog Monster

Other spells (25)
Abrupt Decay
Cast Out
Fatal Push
Life from the Loam
Liliana of the Veil
Liliana, the Last Hope
Lingering Souls
Path to Exile
Raven’s Crime
Thoughtseize
Traverse the Ulvenwald
Sideboard (15)
Blood Baron of Vizkopa
Collective Brutality
Damnation
Eidolon of Rhetoric
Flaying Tendrils
Golgari Charm
Kataki, War’s Wage
Kitchen Finks
Maelstrom Pulse
Nihil Spellbomb
Runed Halo
Thrun, the Last Troll
Dette innlegget ble publisert i Open Series og merket med , , . Bokmerk permalenken.

Legg igjen en kommentar

Din e-postadresse vil ikke bli publisert. Obligatoriske felt er merket med *