Resultater fra Invitational Qualifiers 14. og 15. mai

Forrige helg ble to av vårens fire Invitational Qualifiers (IQ-er) arrangert, henholdsvis på Hamar og i Drammen. Vinneren av en IQ kvalifiserer seg direkte til Missed Trigger Gaming: Invitational på Arcon 25. juni.

Missed Trigger Gaming IQ – Hamar

Åtte spillere møtte opp på Hamar. Det ble spilt tre runder swiss etterfulgt av sluttspill med topp fire.

Resultat etter tre runder

  1. Torgeir Lebesbye (9p)
  2. Even Myhre (6p)
  3. Gøran Frost (6p)
  4. Kristoffer Frengstad (4p)

Topp fire

2016-05-14-bracket

Det var altså Missed Triggers egen Gøran Frost (Grixis) som satt igjen som vinner etter finale mot lagkamerat Torgeir Lebesbye (R/G Tron). Vi gratulerer Gøran med kvalifisering til Invitational. Under finner dere decklister for topp fire.

Topp fire decklister

R/G Tron (Torgeir Lebesbye)

Lands (20)
Forest
Grove of the Burnwillows
Sanctum of Ugin
Urza’s Mine
Urza’s Power Plant
Urza’s Tower

Creatures (8)
Spellskite
Ulamog, the Ceaseless Hunger
World Breaker
Wurmcoil Engine

Other spells (32)
Ancient Stirrings
Chromatic Sphere
Chromatic Star
Expedition Map
Karn Liberated
Oblivion Stone
Pyroclasm
Sylvan Scrying
Ugin, the Spirit Dragon
Sideboard (15)
Ancient Grudge
Emrakul, the Aeons Torn
Nature’s Claim
Relic of Progenitus
Spellskite
Thragtusk
Torpor Orb
Vandalblast
Wurmcoil Engine

 

Naya Zoo (Even Myhre)

Lands (22)
Forest
Gavony Township
Ghost Quarter
Kessig Wolf Run
Mountain
Plains
Sacred Foundry
Stirring Wildwood
Stomping Ground
Temple Garden
Windswept Heath
Wooded Foothills

Creatures (26)
Birds of Paradise
Knight of the Reliquary
Loxodon Smiter
Qasali Pridemage
Scavenging Ooze
Tarmogoyf
Voice of Resurgence
Wild Nacatl

Other spells (12)
Collected Company
Lightning Bolt
Path to Exile
Sideboard (15)
Dromoka’s Command
Kataki, War’s Wage
Kitchen Finks
Lightning Helix
Melira, Sylvok Outcast
Reclamation Sage
Scavenging Ooze

 

Grixis Control (Gøran Frost)

Lands (23)
Blackcleave Cliffs
Blood Crypt
Bloodstained Mire
Creeping Tar Pit
Darkslick Shores
Dragonskull Summit
Island
Mountain
Polluted Delta
Scalding Tarn
Steam Vents
Swamp
Watery Grave

Creatures (10)
Goblin Dark-Dwellers
Kalitas, Traitor of Ghet
Snapcaster Mage
Tasigur, the Golden Fang

Other spells (27)
Ancestral Vision
Inquisition of Kozilek
Kolaghan’s Command
Lightning Bolt
Liliana of the Veil
Murderous Cut
Serum Visions
Terminate
Thoughtseize
Sideboard (15)
Batterskull
Countersquall
Crypt Incursion
Damnation
Dispel
Engineered Explosives
Fulminator Mage
Izzet Staticaster
Radiant Flames
Surgical Extraction
Thoughtseize
Vandalblast

 

Jeskai Control (Kristoffer Frengstad)

Lands (24)
Arid Mesa
Celestial Colonnade
Flooded Strand
Ghost Quarter
Hallowed Fountain
Island
Mountain
Plains
Sacred Foundry
Scalding Tarn
Steam Vents

Creatures (8)
Pia and Kiran Nalaar
Restoration Angel
Snapcaster Mage
Vendilion Clique

Other spells (28)
Ancestral Vision
Anger of the Gods
Cryptic Command
Detention Sphere
Electrolyze
Lightning Bolt
Lightning Helix
Mana Leak
Path to Exile
Remand
Spell Snare
Supreme Verdict
Sideboard (15)
Anger of the Gods
Aven Mindcensor
Counterflux
Dispel
Engineered Explosives
Geist of Saint Traft
Negate
Relic of Progenitus
Stony Silence
Supreme Verdict
Vendilion Clique
Wear // Tear

 

Missed Trigger Gaming IQ – Drammen

I Drammen hadde 20 spillere tatt turen, inkludert flere kjente Open-grindere som Sveinung Bjørnerud, Kim Krohn Berle og Andreas Sandvik. Det ble spilt fem runder swiss før topp åtte.

Resultater etter fem runder

  1. Pål Andersen (11p)
  2. Tor Skogen (11p)
  3. Emil Moxheim (10p)
  4. Sverre Høibach (10p)
  5. Torgeir Lebesbye (10p)
  6. Kim Krohn Berle (10p)
  7. Espen Nordahl (9p)
  8. Andreas Sandvik (9p)

 

Topp åtte

2016-05-15-bracket
Torgeir Lebesbye var tydeligvis sulten på kvalifisering etter å ha tapt både en Open-finale og en IQ-finale dagen før og det holdt til finale i dag også, denne gangen mot landslagsspiller Espen Nordahl. Pussig nok var matchupen den samme som dagen før: R/G Tron vs: Grixis Control. Torgeir trakk endelig det lengste strået, og vi gratulerer med plass på Invitational. Decklister for topp åtte følger under.

Topp åtte decklister

Eternal Command (Pål Andersen)

Lands (23)
Breeding Pool
Forest
Ghost Quarter
Island
Kessig Wolf Run
Misty Rainforest
Mountain
Raging Ravine
Scalding Tarn
Steam Vents
Stomping Ground
Wooded Foothills

Creatures (14)
Eternal Witness
Scavenging Ooze
Snapcaster Mage
Tarmogoyf
Vendilion Clique

Other spells (23)
Aether Vial
Cryptic Command
Electrolyze
Flame Slash
Izzet Charm
Lightning Bolt
Mana Leak
Remand
Serum Visions
Spell Snare
Sideboard (15)
Ancient Grudge
Anger of the Gods
Counterflux
Dispel
Engineered Explosives
Grafdigger’s Cage
Izzet Staticaster
Keranos, God of Storms
Obstinate Baloth
Threads of Disloyalty
Thrun, the Last Troll

 

U/B Mill (Tor Skogen)

Lands (22)
Darkslick Shores
Ghost Quarter
Hallowed Fountain
Island
Misty Rainforest
Oboro, Palace in the Clouds
Polluted Delta
Shelldock Isle
Swamp
Watery Grave

Creatures (6)
Augur of Bolas
Hedron Crab
Jace’s Phantasm

Other spells (32)
Archive Trap
Breaking // Entering
Crypt Incursion
Glimpse the Unthinkable
Mesmeric Orb
Mind Funeral
Smother
Surgical Extraction
Thought Scour
Tome Scour
Visions of Beyond
Sideboard (15)
Crypt Incursion
Hurkyl’s Recall
Infinite Obliteration
Path to Exile
Ravenous Trap
Spellskite
Surgical Extraction
Timely Reinforcements
Tormod’s Crypt
Tribute to Hunger

 

Affinity (Emil Moxheim)

Lands (17)
Blinkmoth Nexus
Darksteel Citadel
Glimmervoid
Inkmoth Nexus
Mountain

Creatures (27)
Arcbound Ravager
Etched Champion
Memnite
Ornithopter
Signal Pest
Steel Overseer
Vault Skirge

Other spells (16)
Cranial Plating
Galvanic Blast
Mox Opal
Springleaf Drum
Sideboard (15)
Ancient Grudge
Blood Moon
Dismember
Ensnaring Bridge
Ghirapur Aether Grid
Grafdigger’s Cage
Sea Gate Wreckage
Spellskite
Stubborn Denial
Thoughtseize
Whipflare

 

Living End (Sverre Høibach)

Lands (19)
Blackcleave Cliffs
Blood Crypt
Bloodstained Mire
Copperline Gorge
Forest
Mountain
Overgrown Tomb
Stomping Ground
Swamp
Verdant Catacombs
Watery Grave
Wooded Foothills

Creatures (27)
Architects of Will
Avalanche Riders
Deadshot Minotaur
Fulminator Mage
Monstrous Carabid
Shriekmaw
Simian Spirit Guide
Street Wraith

Other spells (14)
Beast Within
Demonic Dread
Living End
Violent Outburst
Sideboard (14)
Anger of the Gods
Crumble to Dust
Damping Matrix
Faerie Macabre
Gnaw to the Bone
Ingot Chewer
Jund Charm
Ricochet Trap

 

R/G Tron (Torgeir Lebesbye)

Lands (20)
Forest
Grove of the Burnwillows
Sanctum of Ugin
Urza’s Mine
Urza’s Power Plant
Urza’s Tower

Creatures (8)
Spellskite
Ulamog, the Ceaseless Hunger
World Breaker
Wurmcoil Engine

Other spells (32)
Ancient Stirrings
Chromatic Sphere
Chromatic Star
Expedition Map
Karn Liberated
Oblivion Stone
Pyroclasm
Sylvan Scrying
Ugin, the Spirit Dragon
Sideboard (15)
Ancient Grudge
Emrakul, the Aeons Torn
Nature’s Claim
Relic of Progenitus
Spellskite
Thragtusk
Torpor Orb
Vandalblast
Wurmcoil Engine

 

Abzan Company (Kim Krohn Berle)

Lands (22)
Forest
Gavony Township
Godless Shrine
Horizon Canopy
Overgrown Tomb
Plains
Razorverge Thicket
Swamp
Temple Garden
Verdant Catacombs
Windswept Heath

Creatures (30)
Anafenza, Kin-Tree Spirit
Archangel of Thune
Birds of Paradise
Eternal Witness
Fiend Hunter
Kitchen Finks
Melira, Sylvok Outcast
Murderous Redcap
Noble Hierarch
Orzhov Pontiff
Qasali Pridemage
Scavenging Ooze
Spellskite
Spike Feeder
Viscera Seer
Voice of Resurgence
Wall of Roots

Other spells (8)
Chord of Calling
Collected Company
Sideboard (15)
Abrupt Decay
Aven Mindcensor
Burrenton Forge-Tender
Eternal Witness
Ethersworn Canonist
Linvala, Keeper of Silence
Mark of Asylum
Path to Exile
Phyrexian Revoker
Reveillark
Stony Silence
Thrun, the Last Troll
Tidehollow Sculler

 

Grixis Control (Espen Nordahl)

Lands (23)
Blood Crypt
Bloodstained Mire
Creeping Tar Pit
Island
Mountain
Polluted Delta
Scalding Tarn
Steam Vents
Sulfur Falls
Swamp
Tectonic Edge
Watery Grave

Creatures (6)
Goblin Dark-Dwellers
Pia and Kiran Nalaar
Snapcaster Mage

Other spells (31)
Ancestral Vision
Cryptic Command
Dispel
Electrolyze
Inquisition of Kozilek
Kolaghan’s Command
Lightning Bolt
Murderous Cut
Remand
Serum Visions
Spell Snare
Terminate
Sideboard (15)
Anger of the Gods
Dispel
Fulminator Mage
Goblin Dark-Dwellers
Izzet Staticaster
Negate
Nihil Spellbomb
Pyroclasm
Relic of Progenitus
Shatterstorm

 

Abzan Company (Andreas Sandvik)

Lands (22)
Forest
Gavony Township
Godless Shrine
Horizon Canopy
Overgrown Tomb
Plains
Razorverge Thicket
Swamp
Temple Garden
Verdant Catacombs
Windswept Heath

Creatures (30)
Anafenza, Kin-Tree Spirit
Archangel of Thune
Birds of Paradise
Eternal Witness
Fiend Hunter
Kitchen Finks
Melira, Sylvok Outcast
Murderous Redcap
Noble Hierarch
Orzhov Pontiff
Qasali Pridemage
Scavenging Ooze
Spellskite
Spike Feeder
Viscera Seer
Voice of Resurgence
Wall of Roots

Other spells (8)
Chord of Calling
Collected Company
Sideboard (15)
Abrupt Decay
Anafenza, the Foremost
Aven Mindcensor
Burrenton Forge-Tender
Ethersworn Canonist
Fulminator Mage
Kataki, War’s Wage
Path to Exile
Reclamation Sage
Reveillark
Surgical Extraction
Tidehollow Sculler
Dette innlegget ble publisert i Open Series og merket med , , . Bokmerk permalenken.

Legg igjen en kommentar

Din e-postadresse vil ikke bli publisert.

Dette nettstedet bruker Akismet for å redusere spam. Lær om hvordan dine kommentar-data prosesseres.